Tüm Kategoriler


Sayfalar

Biz ve Onlar

  Site ve internet üzerine bir kaç cümle kurma isteğim geldi. Bu yazı iki bölümden oluşacaktır. Birinci bölüm site yönetimini bağlayan görüşlerimdir. İkinci bölüm ise tamamen kendi özel düşüncelerimdir.
  Bölüm 1: Son zamanlarda içeriğinden dolayı sansürlenen, silinen ya da yayına verilmeyen herhangi bir yazı yoktur. Aksi iddiada bulunan bu yazının altına hangi yazıyı yolladığını belirtsin yayınlanmama sebebini izah edeyim. Böylelikle bu ve buna benzer imalara, kinayelere ve serzenmelere de cevap verme fırsatım olur.
  Bölüm 2: Gelelim siteye katılıma. Sitede önceden on-line üye sayısı çokmuş. Evet doğru, öyleydi. Hemen o zamanları hatırlayalım; Facebook, Tweeter yok ya da yeni yeni sanal âleme tutunmaya çalışıyor, istila etmeye henüz başlamamış... Üyeler birbirinden MSN adresi almak için kırk takla atar, bir resim görmek için günlerce MSN’den dil dökerdi. Hatırladık mı o günleri? O MSN şimdi tarih oldu. Kaldı mı öyle bir program? Kalmadı en son Skype’ye yamadılar.
  Özellikle Facebook her şeyi deşifre etti. Resim görmek isteyen, beğendiği kıza-erkeğe sokulmak isteyen oradan istediği şekilde iletişime geçebiliyor. Bizim site o konuda misyonunu tamamladı. Bazı zamanlar siteye giriş yapacağım zaman 2-3 bin kişinin sitede ziyaretçi olduğunu görüyorum. Bazen bu rakam 3-4 bin kişiye kadar çıkabiliyor. Üstelik reklamsız, tanıtımsız, oyunsuz (okey vb.), radyosuz ve chatsiz... Bu rakamlar gerçekten bu formattaki siteler (bizim gibi siteler) için büyük rakamlar.
  Sonuç olarak söyleyebileceğim; bence buraya girmeyenlerin girmeme sebepleri bizim sitemizle ilgili değil, kendi tercihleridir...
Yazar Hakkında

Sword76

Sword76


Yorumlar


Henüz Yorum Yok! İlk Yorumu Yapan Sen Ol:

Senin Yorumun