Tüm Kategoriler


Sayfalar

Bir Boşluk

   Bölüm 1: Korkuyorum, çünkü anahtarını kimselere veremediğim kişi bir gün gelip alacak o anahtarı! Korkuyorum; o kişi için bilmeden şuursuzca feda edebileceğim şeylerimin gitmesinden korkuyorum. Güzel bir rüyadayken nefes almayı unutmaktan! Korkuyorum o günden, âşık olacağım günden.
   Bölüm 2: Korkularımın içinden uyanıp kalkamıyorum, yoruluyorum ilk çırpınışlarımda hemen. Hemen elim bir şeyleri, bir eli, bir başka eli arıyor etrafta. Kalkmak için muhtacım bir ele! Korkularımı yenemiyorum değil, yapamıyorum değil; yapmıyorum. Yorucu! Burası rahat güzel ve burada yatmak çaba gerektirmiyor. Uykum geliyor ve kapıyorum gözlerimi bir sonraki korkumla yüzleşene dek.
   Bölüm 3: Bir insan; adam veya kız fark etmiyor. Gidiyor ve bir motosiklete biniyor kapısının önünde. Motosiklet görevini yerine getirmek istiyor sadece. Başka bir isteği yok öylece duruyor. Kendisi açılamıyor, uzaklara gidemiyor, sadece duruyor. Yapabileceklerini kullanamıyor. Sonra geliyor biri, biniyor ona ve açılıyor uzaklara güneşin doğuşuyla beraber. Düşüncesiz boş ve tamamen özgür... Motosiklet gitmek istiyor güneşin doğduğu yere. Büyülüyor çünkü güneş onu. Öylece tüm görevlerini unutturuyor ona nasıl ve ne için yapıldığını. Motosiklet üstündeki insanı silkeliyor ve güneşin büyüsene kapılıp ona doğru gidiyor ve kayboluyor ufukta. Kimse nereye gittiğini bilmiyor, o sadece güneşe gidiyor. Öyle sanıyor ama bilmiyor ki güneşe asla ulaşamayacak, dokunamayacak, hissedemeyecek.
   Editör Notu: Bu yazıda üyenin üç konusu birleştirilerek tek başlık altında toplanmıştır.
Yazar Hakkında

yesilresim

Edit: Sword76


Yorumlar


Henüz Yorum Yok! İlk Yorumu Yapan Sen Ol:

Senin Yorumun