Tüm Kategoriler


Sayfalar

Sevilmemek

  Neden sevilmez bir insan? Neden birini sevmememizin hep saçma sebepleri olur? Şişman diye, itici duruyor diye, sevmediğin insanların arkadaşı diye, yüzü çirkin diye, zengin diye, fakir diye... Sevmemek kolay şey aslında… Ama bunu bir de sevilmeyene sorun. Uzandım düşünüyorum yine. Hak ettim mi bu kadarını? Ağır trajedi seven tiplerden değilim, ya da depresif ergen. Ama bu kadar eksik hissederken ne yapmalıyım bilmiyorum…
  Bu kadar yoksun kalmışken sevgiden. Belki de ben de bu yüzden onlardan oldum. Ben de herkese önyargılıyım artık. Ben de sevmiyorum kimseyi. Ben de kusur arıyorum. Ve sevilen, âşık olunan, anne babasının şefkatini taşıyan, herkeste hayranlık uyandıran o insanlardan nefret ediyorum. Ama içimde hala onlardan biri olma hırsı var. Maalesef ben sevilmeye muhtaç, sevgiye aç bir zavallıya dönüşüyorum.
Yazar Hakkında

burcu

Edit: Admin


Yorumlar

Sword76June 10, 2015 Reply

Birini sevmemek için olduğu gibi, sevmek için de saçma sebepler olabilir. Bir bakarsın "şişko" dediğini sevmişsin... Bunun bir ölçüsü yok. Zamanı gelince herkes mutlaka sevecektir :))

bisrev2June 14, 2015 Reply

Sevmenin de sevilmemenin de belli bir sebebi yoktur.Nasıl bir söz, bakış, hareket, duruş sevmeye nedense sevilmemeye de nedendir:) Bunu güzellik-çirkinlik ile de badaştırma. Sen sevmeye bak sevdiğin zaman sevilirsin de.Bugün olmazsa yarın:)


Senin Yorumun