Tüm Kategoriler


Sayfalar

Türünü Ara!

 Bazıları kitap okumayı sevmez, benim eskiden sevmediğim gibi... Fakat bilinmeli ki; kitap okumayı sevmeyen insan yoktur, istediği kitap türünü bulamamış insan vardır.
 Ben dediğim gibi önceden kitap okumayı sevmezdim. Bir gün bir arkadaşım John Everson'ın "Tutsak" adlı kitabını önerdi. Bu bir tür gerilim, korku kitabıydı. Kitabı üç gün içinde bitirdim, ayrıca bir hafta etkisinde kaldım. Sonra dayım kitaplarını düzenlerken gözüme bir roman takıldı. Romanın ismi "Olasılıksız" yazarı da Adam Fawer... Tamamen bilim kurgu ve macera kitabı... Bazı yerlerde beynimi zorlamam gerekti hatta iki sayfa geriye gidip tekrar okumuşluğum bile oldu. Yani kısaca o iki kitap benim dönüm noktam oldu. Ondan sonra sürekli okumaya başladım. O kadar okuyordum ki her tür kitabı okumaya başladım. Sonra kitap yazma isteği oluştu bende ama yazmak için yeterince bilgiye sahip değildim. Bu esnada yine dayımın etkisi büyük oldu. Bana Ernest Hemingway'in "Yazmak Üzrine" adlı kitabını verdi, okudum. Tamamen olmasa da "yazma" üzerine fazlasıyla kendimi geliştirdim ve şuan yazıyorum.
 Uzun lafın kısası bir kitabın yapraklarına dokunmak, onu hissetmek, okurken hayal etmek... Bunlar tarifi zor duygular. Kitaplar en iyi dostumuzdur, insanlardan daha bilgili ve sizi yalnız bırakmaz. Son olarak Victor Hugo'nun bir sözünü belirtmek isterim; "Bilge kişiler hayatın dertlerine çareyi kitaplardan bulurlar."
Yazar Hakkında

Mizgin Dinçer

Edit: Admin


Yorumlar


Henüz Yorum Yok! İlk Yorumu Yapan Sen Ol:

Senin Yorumun