Tüm Kategoriler


Sayfalar

Sevda

  İnsan kalbine yön vermeyi istese de öğrenemez. Kuş olup uçmayı unutmak gibi olurdu herhalde. Zaten yön vermeyi öğrenseydik aynı atmazdı ki kalp. Acılarla dolu bir oda ve biraz müzik… Aklımdan çıkmayan sen, odama vuran gökyüzü ışıltısı ve bana bıraktığın yaralar sevgilim. Hiç kimse bir kalbi aynı derecede attıramıyormuş. Seni düşünürken tükenen ciğerlerim ve atmaya korkan bir kalbim. Seni bekliyoruz. Gelir misin bilinmez. Gelsen sever misin tartışılır. Sen Kerem isen ben asla Aslı olamadım. Şiir yazmadın bana hiç. Şiir okumadın. Ben hep seni seyretmek istedim sahilin en kıyılarında. Bazen açardım fotoğraflarına bakardım.
  Seninle hiç oturup içmedik. Sarhoş olup saçmaladığını göremedim. Karşıma oturtup izleyemedim yüzünü. Yüzümü avucunun içine alıp gülmedin. Gözlerimin içine bakıp beni sevdiğini söylemedin. Çok erken gittin. Kalsan ne güzel olurdu oysa ki... Gerçi gelmeyen gidemez. Ama benden çok erken gittin. Bazı zamanlar güneşin doğmasını beklerken gökyüzünü bulut kaplamış oluyor. Sen gelmediğin günler sayısı çoğaldıkça gökyüzünde güneş olsa da bir şey fark etmeyecek. Ama senin geldiğin gün gökyüzünde yağmur bulutu olsa bile güneş doğmuş sayarım. Beni ısıtan yüzündü. Şimdi bu gökyüzünü yaksan yüzün kadar ısıtmaz.
Yazar Hakkında

Ceyda

Edit: Sword76


Yorumlar

PoLYaNNaMay 9, 2016 Reply

Karşılıksız beslediğin duyguları bir gün karşılıklı olarak da yaşamanı temenni ederim. Kalp bu, tabiiki böyle derin duygulara hasret. Ama yıllar geçtikçe sadece duygu yetmiyormuş diyebilirsin.


Senin Yorumun