Tüm Kategoriler


Sayfalar

Hayallerimin Mesleğine Doğru...

  Merhaba millet! Bu sitede yazmaya karar verdim. Şimdi "niye?" diye soracaksınız. Aslında birçok nedeni var.
 İçimde patlamaya hazır bomba gibi olan duygularım ve ancak yazıyla ifade etme kabiliyetim bu nedenlerin büyük bir kısmı. Pekala eğer genç bir kızsanız, insanların sizi anlamaması çok sinir bozucu olabiliyor. Ve tabi ki klasik ama bir o kadar da acı veren konu: Meslek Seçimi!
 Yani hemen mesleğini seç de okumaya başla demiyorlar elbette ama karar vermek için biraz zamanım kaldı ve ilgi alanlarımı da biliyorum. Ama hangi yoldan yürüyeceğime gelirsek Amazon ormanlarında beni bir başıma bırakmışlar da benden evin olunu bulmamı istemişler gibi afallıyorum! Ben fotoğraf çekme bağımlısı, müziğe ve sanata tapacak derecede seven bir kızım. Yani ilgi alanlarım bunlar. Ama ailem bu seçimlerle hayatta kalamayacağımı söylüyorlar.
   Ama bence sabit fikirlilikten kurtulup hayallerimizin peşinden koşmamızın vakti geldi. Çünkü sadece bir hayatımız var ve onu istediğimiz gibi yaşamak istiyorsak bu bizim elimizde. Hayaller çoğu kişi için sadece bir hedef, çoğu kişi içinse bir yaşama sebebidir. Her halükarda onlar önemlidir ve bize aittir.
 Benim düşüncelerim bu. Umarım bunu okuyup dikkate alırsınız. Ve ne düşündüğünüzü lütfen yorum kısmına yazın olur mu...

 

 

Edit: Sword76
Yazar Hakkında

Didem Güven

Yorumlar

Sword76May 10, 2016 Reply

Okudum ve dikkate aldım... Hayallerini realiteyle sentezleyip kendine yeni bir yol çizmelisin. Mesela başlangıç olarak kendini Amazon'da görmek yerine, Konya Ovası'nda görmeye başlayarak yolunu açabilirsin :)) Gerçekçi ol ama aynı zamanda hayallerini küçümseyenlerden de uzak dur...

MaviKız006May 10, 2016 Reply

İyi tavsiye! Ve dürüstlüğün için gerçekten teşekkür ederim :))


Senin Yorumun