Tüm Kategoriler


Sayfalar

Değişmek!

  Bugün biraz kapsamlı ve karışık bir konuya değineceğim. Bazen biz insanlar değişmek ister ve bunun için kendimizi sorgulamaya başlarız. Bunu sadece canımız istediği için veya sırf kendimizi sevmediğimiz için de yapmayız. Sadece öyle sanırız. Aslında bir şeylerin yanlış veya hatalı (Böyle diyorum çünkü yanlış ve hata çok farklı şeyler!) gittiğini fark ettiğimiz zaman bunu yaparız. Ve bunu düzeltmek isteriz. Bilinçaltımız kendimizi daha ileriye götürme isteğiyle dolar. Buna her türlü değişim dâhildir; fiziksel değişim, zihinsel ve ruhsal değişim...
    Bu konuyu çok araştırdım ve kısaca söyleyebilirim ki kalıbınıza sığamıyor ve olduğunuzdan daha iyi bir yerde olmak istiyorsanız şu yöntemleri uygulayabilirsiniz:
  1. Önce hoşlandığınız ve hoşlanmadığınız özelliklerinizi bir kâğıda yazın.
  2. Sakin bir yere geçip gözlerinizi kapayın, kafanızda bu özelliklere bir renk ve biçim verin. Onları karşınıza alıp iyi özelliklerinizi biçimlendirdiğiniz şekle "Seni geliştireceğim, çok daha iyi olacaksın!" deyin. Kötü özelliklerinizi biçimlendirdiğiniz şekle de "Senden kurtulacağım ve yepyeni biri olacağım!" deyin.
  Ben denedim ve gerçekten iyi hissetmemi sağladı. Tabi ki bu kişisel bir iş, sizde farklı duygular uyandırabilir. Ufak tefek şeyler bile olsa biraz çaba sarf edince ayaklarınızın üstünde durabildiğinizi fark ediyorsunuz. Dürüst olmak gerekirse sürekli başarılı olan insanlara ya da iyi bir hayatı olan insanlara imrenmemek elde değildir. Başkalarına ihtiyaç duymamak güzel bir his olmalı. İşte bu yüzden her şey kafamızda biter arkadaşlar!
 Umarım bunu okur ve uygularsınız (değişmek ve gelişmek isteyen arkadaşlar). Neler hissettiğinizi ve ne düşündüğünüzü yazmaktan çekinmeyin!

 

 

Edit: Sword76
Yazar Hakkında

Didem Güven

Yorumlar

Sword76May 18, 2016 Reply

Çekinmeden yazıyorum :))
Sadece şu tavsiyeyi vermek istiyorum; sakin bir yere git, kafanda renk tut, sevdiğini geliştir sevmediğini tekme tokat döv... bunlar afaki düşünceler. Bunları bir kenara koy, ben sana somut bir yol göstereyim. Kendini Genetik Mühendisliğine yönlendir. 46 çift DNA kromozumuna müdahale edebilirsen; iyileri alır, besler geliştirir, vatana millete hayırlı özellikler oluşturabilir, kötüleri de tekme tokat genlerinden uzaklaştırabilirsin... Ve inan bu senin renk tutma tekniğinden daha kolay ve etkili olacaktır. İnanmıyorsan dene ve gör :))

MaviKız006May 19, 2016 Reply

Teşekkür ederim ama genetik mühendisliği ya da o alanlardaki konular ilgi alanım değil. Ayrıca kastım mesleklerle ilgili değildi, sadece kendini ruhsal açıdan değiştirmek. Ama tavsiye iyiydi ;) Fikrini paylaştığın için de minnettarım :))

Sword76May 20, 2016 Reply

Sen genetik mühendisliğini meslek olarak da düşün bence. O işte iyi para var diyorlar :)) Para varsa huzur var, huzur varsa ruhsal durum zaten iyi... Genetik Mühendisliğini bir sefer daha düşün. Yani bence...

MaviKız006May 20, 2016 Reply

:))) Herkes paraya göre karar veriyor. Bence sen de benim renk verme tekniğimi dene. İşe yaradığını göreceksin xxx


Senin Yorumun