Tüm Kategoriler


Sayfalar

Ensest İlişkiler

  Genelde erkeklerin, kızlarına ya da kız kardeşlerine göz koyduğu haberlerine aşinayız. Ama dün okuduğum bir haber bana "pes artık" dedirtti. Almanya´da, küçük yaşlarda iki çocuğunu yurda bırakan bir kadın; ilerleyen yıllarda iki çocuğunu da yanına alıyor ve birlikte yaşamaya başlıyorlar. Bir gün büyük olan çocuğu annesi ve erkek kardeşini yatak odasında sevişirken yakalıyor. Anne ve oğlunun tam dört yıldır aşk yaşadığı ortaya çıkıyor. 
  Yaradılışımız gereği Allah-ü Teâlâ kan bağımız olan, birinci dereceden yakınlarımıza karşı bizim gözlerimizi kapamıştır. Yani bir annenin ya da babanın öz evlatlarına, bir kardeşin diğer bir öz kardeşine nefsinin kabarması mümkün değil. Öyleyse insan ister istemez sorguluyor; aile içinde nasıl böylesi ensest ilişkiler meydana geliyor? 
  Mesela; iki sene boyunca öz kızına tecavüz eden bir baba, olay ortaya çıktığında ve kendisine neden bunu yaptığı sorulduğunda şu cevabı veriyor; "ben bir ağaç yetiştirdim, ilk meyvesini de ben yemek istedim!". Bu nasıl bir ruh hali ve nasıl bir düşünce yapısıdır ben cevap bulamıyorum…
Yazar Hakkında

YaKaMoZ

YaKaMoZ


Yorumlar


Henüz Yorum Yok! İlk Yorumu Yapan Sen Ol:

Senin Yorumun